Get Approved for Up to $250k+

in 0% Intro Lines of CREDIT 

Unsecured Lines of Credit

Up to $200k

The Best Funding You Qualify for Guaranteed

Apply in 30 Seconds. No Obligation.

Funding For Start-Ups and Small Businesses

Business Funding

Estimate Within 24 Hours

Our underwriting process happens within hours, not weeks. This means you can apply for funding in the morning and have an estimate the same afternoon.

11721 Whittier Blvd, 

Whitter, CA 90601

Ste 212

© 2016 by

LendingMatchup.com

Use the funds for anything your business needs. No restrictions. Period.

START A BUSINESS
HIRE STAFF
PURCHASE INVENTORY
PAYROLL
PURCHASE VEHICHLE
REMODEL
EXPANSION
ADVERTISE
Show More

Over 130 Million Dollars Funded

Lending Matchup helps entrepreneurs, start-ups, small business owners and real-estate investors secure the best funding they can qualify for, guaranteed.

Apply

Submit your credit score with
no obligation

Consultation

Discuss your personal
funding options

Get Funded

Our team will walk you through the funding process step by step

Post Funding

Contact us for tips on how to best utilize your funding

Our Mission

Lending Matchup was created by entrepreneurs tired of seeing other entrepreneurs or new ventures guided towards loans that only benefit lenders.  Our mission is to help you secure the best capital in conjunction with providing the necessary education to help you master your future business’ growth and success.

In an industry famous for little to no transparency, Lending Matchup is pulling back the curtain to empower entrepreneurs with the best funding options, finance education, qualifying formulas, and access to proven lenders. The Lending Matchup funding partners has helped secure well over $150 million in funding for clients. We are laser focused on providing the most effective and creative financing solutions to propel new and experienced entrepreneurs to incredible levels of success.

Our Lending Partners Have Been Featured In

Frequently asked questions

Kdo může budovu do pilotního projektu přihlásit?


Budovu může do pilotního projektu příhlásit každý. Detaily spolupráce však musíme schválit s vedením bytového družstva, či společenstvím vlastníků jednotek.
Mohu si řešení pořídit i pro jednotlivý byt?


Základem našich řešení je vždy infrastruktura pro celý dům. Na tuto infrastrukturu se pak však dají napojit i individuální zařízení pouze pro konkrétní byty.
Musí budova splňovat specifická kritéria pro instalaci zařízení?


Na vaši budovu se přijede podívat tým odborníků, který vyhodnotí, zda je stavba vhodná k instalaci kompletního balíčku chytrých řešení, případně navrhne instalaci pouze dílčích řešení. Tato osobní konzultace je nezávazná a zcela zdarma.
Musí si pilotní budova nechat naninstalovat všechna 3 chytrá řešení?


Instalaci dálkových odečtů, bezpečnostních čidel i solárních panelů nabízíme i jednotlivě. Není tedy nutná instalace všech řešení zárověň. Při výběru pilotního projektu však dostanou přednost ty budovy, které budou mít zájem o kompletní řešení.
Vyúčtování nám zajišťuje správní firma, je to problém?


Na kompatibilitě s existujícím softwarem správních firem pracujeme. Nejlepší bude, když nás s nimi spojíte a my už se domluvíme.
Jaké jsou ceny chytrých zařízení?


Ceny chytrých zařízení se liší podle konkrétní instalace. Cenu ovlivňuje nejen rozsah řešení, ale také např. stav objektu, proto je nezbytná osobní návštěva budovy a konzultace řešení. Tato konzultace je naprosto nezávazná a zcela zdarma.
Obdrží pilotní budova nějaké výhody?


Pilotní budova bude sloužit jako ukázkové řešení pro celou ČR. Získá výsadu dlouhobé péče od odborníka na chytrou domácnost a zvýhodněné podmínky kompletní instalace chytrých systémů.